TIMEX

Život firmy

Bowling 2019

Výnimočný 5. ročník bowlingového turnaja sa niesol v duchu 25. výročia spoločnosti Timex Turzovka. Tento ročník bol špeciálny aj z toho dôvodu, pretože po prvý krát v histórií turnajov sa do hry zapojilo aj ženské pokolenie, ktoré pánom neostalo nič dlžné. Piateho ročníka sa zúčastnili aj obchodní partneri Caparol, Baumit, Basf a Dautip. Do hry sa zapojilo 28 hráčov, pričom prvé tri priečky si rozdelili Milan Marčiš, ktorý obsadil tretie miesto, Ladislav Blažek, ktorý do poslednej chvíle bojoval o prvenstvo, ale žiaľ rozdielom pár bodov obsadil druhu priečku a prvé miesto úspešne obsadil Tomáš Staník, ktorý zároveň obhajoval prvenstvo z predchádzajúceho ročníka.

Bowling 2018

Už po štvrtý krát sme sa ukončenie roka rozhodli spojiť s bowlingovým turnajom. Pôvodne plánovaný futbalový zápas sme museli zrušiť pre vysokú chorobnosť hráčov oboch tímov. Ani to nás však neodradilo od zúrivého zápolenia v bowlingu. Posilnení dobrým jedlom sa k nám pridali aj partneri zo spoločnosti SB stavby, Baumit, Caparol a Basf. Po napínavom boji skončil na treťom mieste Mirko Gašinec za Basf-u, druhé miesto patrí domácemu Majovi Zavičárovi z Timex-u, a víťazom sa stal minulý rok tretí Tomáš Staník z SB stavby, ktorý evidentne celý rok poctivo trénoval. No uvidíme, čím nás prekvapí 5.ročník.

Bowling 2017

Keďže nám to pracovné povinnosti minulý rok nedovolili, tretí ročník vianočného bowlingového turnaja sa uskutočnil až v decembri 2017. Pripojili sa k nám aj mládenci z partnerskej firmy p. Tomáša Staníka, a športový duch našich dvoch priateľov p. Ivana Havlíka zo spoločnosti Baumit Slovensko a Mirka Gašinca z BASF Slovensko, nedal obsedieť ani im a zapojili sa do hry. Na rozohriatie väčší športovci začali futbalovým zápasom a my menší športovci v príjemne vykúrenom bowling bare. Po dobrom obede a doplnení tekutín sa rozpútal pekelný boj, v ktorom tretí skončil Tomáš Staník, strieborný pohár si odniesol Ivan Havlík a zlato zostalo doma pričinením Milana Zborovančíka. Takže opäť, všetci povinne trénovať, a v decemberi 2018 sa necháme prekvapiť.

Bowling 2015

Po 8 rokoch sme obnovili tradíciu vianočného bowlingového turnaja, jeho II.ročníkom. Tentokrát sme sa rozdelili do štyroch skupín v priestoroch bowlingovej herne AktivParku v Korni. Po urputnom zápolení, a napínavom záverečnom rozstrele na päť kôl, skočil na treťom mieste Marián Pohančeník, druhý skončil Ľubo Fuňák a majstrom firmy na rok 2016 sa stal Rišo Šulek. Po skončení turnaja bolo treba samozrejme doplniť tekutiny, posilniť namáhané svaly kapustnicou a pečenými rebrami. Uvidíme, kto najlepšie využije rok 2016 na tréning, aby Riša pripravil o titul.

Galavečer 2009

Galavečer pri príležitosti 15. výročia založenia firmy.

Praha 2008

Praha 2008

Po ročnej prestávke sme sa opäť vybrali do "sveta". Našim tohtoročným cieľom sa stala stovežatá praha. Posledný augustový víkend sme si na dopravu, po autobuse a lietadle v predchádzajúcich rokoch, vybrali vlak, ktorý nás v piatok ráno odviezol do nášho cieľa. Po ubytovaní v novozrekonštruovaných apartmánoch v Karlíne, sme sa vydali do centra na ochutnávku zlatistého moku. Hostinec "U Fleků", " U medvídků" a "U Pinkasů" v kvalite moku určite nesklamal. Na druhý deň sme absolvovali prechádzku na Staroměstské námestie, cez Karlov most na Malostranské námestie a ďalej Nerudovou ulicou na Pražský hrad, kde si ďalší program organizoval podľa svojich záujmov každý sám. Keďže nás sprevádzali rodinný príslušníci, bol nedeľný program individuálny, určite však stála za to návšteva ZOO Troja, či trhy remesiel na Uhelnom trhu. I napriek trojdňovej "pešej turistike" nádhernými uličkami a zákutiami Prahy, sa nočná cesta domov niesla vo veselej atmosfére.

TIMEX CUP 2008

Turzovské leto je v plnom prúde. Prvé podujatia turzovského leta sú už úspešne za nami. Prvým poujatím bol medzinárodný futbalový turnaj TIMEX CUP 2008, ktorý sa konal 28.6.2008. V konkurencii 6 družstiev bolo nasledovné poradie: 1. BFC Frýdland nad Ostravicí, 2. Slávia Staškov, 3. Tatran Turzovka, 4. REaMOS Kysucký Lieskovec, 5. – 6. Strečno, LKS Zgoda Malec. Najlepšími strelcami boli R. Gurecký a M. Michalica z 1. BFK Frýdland nad Ostravicí strelili po 4 góly. Najlepším brankárom sa stal P. Kuwik z LKS Zgoda Malec. Ocenené bolo aj najlepšie dievča turnaja K. Lhotanová z BFC Frydland nad Ostravicía a najlmladší hráč J. Belko zo Slávie Staškov. Spestrením turnaja bola súťaž trojčlenných družstiev vo varení gulášu Timex Cup. Osem družstiev zápolilo v tom, kto navarí toto klasické jedlo najlepšie. Porote, ktorá hodnotila anonymne, najviac chutil guláš z dielne Timexu. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo SDKÚ a tretie miesto získal Spolok priateľov Turzovky.

Súťaž - Guláš 2007

V sobotu 24.6.2007 sa uskutočnil 1. ročník súťaže o najlepší guláš, ktorej sa zúčastnilo 9 družstiev. Porota zložená zo zástupcov mesta, firmy Timex a jej obchodných partnerov to pri vyhodnocovaní nemala ľahké a nakoniec určila toto poradie: 1. SDKÚ-DS, 2. TIMEX, 3. Poslanci MZ Turzovka. Odmenení však boli všetci zúčastnení, pretože sa dobre zabavili a samozrejme aj najedli.

TIMEX CUP 2007

Medzinárodný futbalový turnaj TIMEX CUP 2007 - o pohár primátora mesta sa konal v dňoch 23. - 24. 6. 2007 už po ôsmy raz, no prvý krát sa turnaj konal pre starších i mladších žiakov počas dvoch dní. V sobotu sa zišlo 6 družstiev mladších žiakov (FK REaMOS Kysucký Lieskovec, LKS ZGODA Malec-Kęty /Poľsko/, TJ FERRUM Frýdlant nad Ostravicí /Česko/, spojený Kysučan Korňa - Slovan Podvysoká, ŠTART Veľké Rovné a domáci TATRAN Turzovka), aby bojovali o ceny kolektívne i individuálne. Konečné Poradie: 1. Kysučan Korňa - Slovan Podvysoká, 2. Štart Veľké Rovné, 3. LKS ZGODA Malec-Kęty, 4. Tatran Turzovka.
Ocenený bol i najlepší brankár Ladislav Chabroň z Veľkého Rovného a sošku strelca si odniesol Kacper Górkiewicz z Poľska. V nedeľu sa v Závodí stretli už len slovenské mužstvá, nakoľko sa partnerom z družobných miest nepodarilo zaistiť účasť i v kategórii starších žiakov. Vo finále sa stretli Tatran Turzovka a Štart Veľké Rovné. V zápasoch o 3. a 4. miesto bol lepší REaMOS Kysucký Lieskovec. Poháre boli odovzdané starším žiakom nasledovne:1. Tatran Turzovka, 2. Štart Veľké Rovné, 3. REaMOS Kysucký Lieskovec, 4. Kysučan Korňa - Slovan Podvysoká.

Bowling 2007

V piatok 14.12.2007 sa všetci zames-tnanci a zástupcovia dodávateľských firiem stretli na koncoročnom vyhodnotení roku 2007. Súčasťou bol aj 1. bowlingový turnaj, do ktorého sa zapojilo 30 hráčov. Po odohratí troch skupín postúpilo do finále 9 hráčov. Víťazom sa stal Jaroslav Murko, st. z firmy Murko. 2. miesto zachránil pre Timex Ľubo Fuňák a tretí sa umiestnil Ivan Havlík z Baumitu.

Londýn 2006

Londýn 2006

Tak ako sme si pred rokom naplánovali, opäť sme sa tento rok vybrali spoznávať Európu. Tentoraz sme sa vybrali do Londýna. Nočnú cestu sme absolvovali bez problémov, napriek tomu, že niektorí z nás leteli lietadlom po prvý raz. Po malých problémoch s ubytovaním sme si pozreli Kensingtonský palác so záhradami a potom hor sa na futbalový zápas FC Fullham verzus FC Chelsea. Ďalšie dva dni sme venovali prehliadke pamätihodností a zaujímavostí Londýna - Tower, Tower bridge, Buckinghamský palác, Londýnske oko, Kráľovské prírodovedné múzeum, HMS Belfast, ... Boli dva dni pekných zážitkov, takže v priebehu nočného letu domov bolo o čom rozprávať. Uvidíme, čo nás čaká o rok ... Ale už teraz sa tešíme.

Paríž 2005

Paríž 2005

Jarné prázdniny 2005 využilo 18 zamestnancov v spoločnosti rodinných príslušníkov na zájazd do Paríža. Piatkové ráno nás vyprevádzalo smutným a sychra-vým počasím, ktoré sa nezmenilo počas celej cesty. Po drobných problémoch s autobusom sme ráno dorazili do Paríža, kde sme začali prehliadkou chrámu Notre Dame. Dvojdňový program plný prehliadok a zoznamovania sa s Parížom sme ukončili návštevou Eifellovej veže a plavbou po Seine. Nočná cesta domov sa niesla v duchu plánovania ďalších akcií so svojimi najbližšími.

TIMEX CUP 2005

Radosť z víťazstva má rôzne podoby. Takto sa tešili mladí futbalisti FK Tatran Turzovka po víťaznom góle nad FK Čadca v jedenástkovom rozstrele. Za víťazstvo získali Putovný pohár primátora mesta Turzovka a zlaté medaily. Strieborné medaily na 6. ročníku medzinárodného futbalo-vého turnaja žiakov TIMEX CUP 2005, ktorý sa konal v Turzovke v sobotu 25. júna, ozdobili hráčov FK Čadca. Bronz si odniesli mladí futbalisti FK Ferrum Frýdlant nad Ostravicí do Českej republiky. Nepopulárne štvrté miesto patrilo poľským futbalistom z Malec Kęty. Družstvá z Veľkého Rovného A Rakovej vyšli "naprázdno". Pohár najlepšiemu brankárovi putoval do Poľska a pohár najlepšieho hráča bude zdobiť vitrínu čadčianskeho kapitána, ktorý získal aj futbalový dres slovenského reprezentanta Rastislava Michalíka s jeho vlastnoručným podpisom. Tohtoročný Timex Cup sa skvelo vydaril, bol oslavou futbalu a mimoriadnym počinom pri jeho propagácii medzi mládežou, príspevkom k jeho rozvoju na Slovensku. Už dnes sa všetci tešia na jeho budúci 7. ročník, ktorý otvorí Turzovské Kultúrne leto 2006.